Звіт перед громадскістю директора комунального закладу дошкільної освіти комбінованого типу №5 «Веселі зайчата»Марганецької міської ради» Бурлаки О.А. за 2022/2023 навчальний рік

Організація освітньої роботи в закладі дошкільної освіти здійснювалася відповідно до основних положень Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» зі змінами, «Про мови», наказом МОН «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України», Положення «Про дошкільний навчальний заклад», «Про охорону дитинства», Конвенції «Про права дитини», законів «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Положення про дошкільний навчальний заклад, а також згідно Санітарного регламенту, Колективної угоди між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом, Правил внутрішнього розпорядку, посадових інструкцій та власного Статуту. Для реалізації Базового компоненту дошкільної освіти молодшого, середнього віку використовується Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» Білан О.І., Максименко О.Л., Возна Л.М. та ін.,, в групах старшого дошкільного віку – Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» Гавриш Н.В., Піроженко Т.О.. Також відповідно до листів МОН: «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р.», «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні», «Про зарахування до ЗДО дітей із числа внутрішньо переміщених осіб», «Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році», згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 530 «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти», від 28.07.2021 р. № 769 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 р. № 530», відповідно до власного Статуту та інших нормативно-правових документів в сфері освіти, щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях; листом ДСНС України «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти»; постановою МОЗ України «Про затвердження протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину у зв’язку з COVID-19», наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178, директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю з метою забезпечення прозорості,відкритості і демократичності управління закладом дошкільної освіти.

Інформаційна картка закладу

Повна назва закладу Комунальний заклад дошкільної освіти комбінованого типу №5 «Веселі зайчата» Марганецької міської ради»
Адреса, телефон, e-mail вул. Щаслива, буд. 12, м. Марганець, 53406 тел. +380669139115 E-mail: dnz5veselizaichata@gmail.com
ПІП директора Бурлака Ольга Анатоліївна
Кількість вихованців 55 дітей
Кількість груп, із них: 3 груп
раннього віку: 0
дошкільного віку: молодшого дошкільного віку середня: старша (інклюзивна) група: 3 груп 1 група 1 група 1 група

Заклад дошкільної освіти №5, має всі необхідні умови для перебування дітей.

Заклад відкрито в 1938 році з наступною його реконструкцією в 1962 та 1996 рр., в результаті якої було створено сучасний дошкільний заклад з просторими групами, центрами активності дітей. Розташований у типовій двоповерховій будівлі . Проектна потужність на 75 місць. У дошкільному закладі протягом 2022 - 2023 навчального року функціонувало 3 групи , кількість здобувачів освіти - 55 . Мова освітнього процесу в закладі – українська.

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти в 2022/2023 навчальному році здійснювався відповідно до електронної реєстрації на сайті управління освіти Марганецької міської ради, згідно заяв батьків.

Створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу й підвищення якості освітньої діяльності закладу дошкільної освіти залишаються пріоритетними 2022/2023 навчальному році.

Колектив дошкільного закладу визначає такі пріоритетні завдання:

  1. Створення безпечних умов перебування в них дітей і працівників з урахуванням збройної агресії Російської Федерації .
  1. Формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку.
  2. Здійснення системних заходів спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання, інтеграції родинного та суспільного виховання.
  3. Робота з батьками й налагодження тісної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу.
  4. Навчання педагогічних працівників щодо дистанційної роботи з дітьми та надання їм методичної підтримки.
  5. Систематичність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.
  6. Продовжувати роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

У зв’язку з воєнним станом в Україні та зменшення контингенту дітей дошкільного віку у місті, функціонувало 3 вікові групи, дистанційне навчання почалося з 1 грудня 2022 р.

З 01.03.2022 по 01.12.2022 заклад знаходився у вимушеному простої.. На 01.09.2022 р. у закладі дошкільної освіти налічувалось 20 працівників. Із них 10 педагогів та 10 осіб обслуговуючого персоналу. З 16.12.2022 проведено скорочення чисельності та штату працівників закладу. В штатному розписі залишилось 11 працівників: з них 4 педагоги (1 – директор, 2 – вихователя, 1 – вчитель-логопед); 7 технічного персоналу ( 3 сторожа, 0,5 ст завгоспа,0,5 ст. двірника, 1 помічник вихователя (чергування в закладі для включення сирени- сповіщення «Повітряна тривога» ); 1-підсобний робітник (декретна відпустка); 1 сторож (мобілізований на війну).

Всі педагогічні працівники мають повну вищу спеціальну педагогічну освіту, що на даний момент становить 100%.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2022/2023 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів

Проведена чергова атестація педагогів:

- Бережна Ірина Михайлівна, вихователь, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

- Морщавка Наталя Михайлівна, вчитель-логопед, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Центром методичної роботи в дошкільному закладі є методичний кабінет, де знаходяться та постійно поповнюються матеріали з досвіду роботи вихователів, вчителя-логопеда, картотека фахових видань. З метою забезпечення якісної дистанційної освіти створено віртуальний методичний кабінет на сторінці сайту закладу.

Також, було проведено навчально-методичне консультування, розробку практичних рекомендацій, посібників відповідно до вимог програми «Українське дошкілля», програми «Впевнений старт», удосконалення системи підвищення фахової компетентності педагогічних працівників, створено альбоми творчості та посібники з методичними рекомендаціями для вихователів: «Організація дистанційного навчання», «Безпека під час навчння», «Як зацікавити дитину та налаштувати її на робочий стан», «Креативні ідеї для творчих педагогів», «Порадник-антистрес».

Методичний кабінет оснащений комп’ютером, принтером відповідно наказу МОН України від 19.12.2017 № 1633 «Про затвердження примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти".

В рамках здійснення міжнародних зв’язків з педагогами дошкілля в закладі стабільно функціонує офіційний сайт ЗДО http://marganets-dnz5.edukit.dp.ua/ (відповідальна особа Яцків Л.І.). Протягом року велося електронне відвідування та електронна черга дітей дошкільного закладу через «Курс. Дошкілля», «АІКОМ» можливість бачити батьками чергу до садочку своєї дитини.

Також постійно ведеться блог вихователя Бережної І.М., блог вчителя-логопела Морщавки Н.М.

Формуючи імідж ЗДО, адміністрація враховує думку батьків і громадськості. З цією метою вивчає задоволеність батьків, педагогів, дітей дошкільним закладом, розповсюджує свій досвід роботи на офіційному сайті дошкільного закладу http://marganets-dnz5.edukit.dp.ua/, соціальній мережі Facebook.

Упродовж 2022/2023 н. р. методична робота була спрямована на реалізацію підготовку дошкільників до навчання у школі, забезпечення наступності в умовах НУШ, підвищення якості дошкільної освіти та професійної майстерності педагогів в умовах дистанційного навчання, вдосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу.

Протягом навчального року, в онлайн-форматі, було проведено:

4 засідання педагогічної ради: «Завдання педагогічного колективу на 2022/2023 навчальний рік» 05.09.2022 р., «Нормативно-правове забезпечення та робота закладу в умовах воєнного стану» 10.11.2022 р., «Інноваційний підхід до патріотичного виховання дітей дошкільного віку» 16.01.2023, «ІКТ технології в ЗДО» 30.03.2023 р., «Про підсумки роботи ЗДО №5 в 2022/2023 н.р.» 30.05.2023 р., «Про дистанційне гавчання» 04.08.2023 р.

  • щомісячні групові консультації ;
  • індивідуальні консультації

Основними проблемами, які було з’ясовано під час вивчення результативності дистанційної роботи, є:

· складності надання освітніх послуг в зв`язку з воєнним станом (перешкоди зі зв’язком, відсутність гаджетів, доступу до мережі, іноді відсутність зворотнього зв’язку з батьками);

· труднощі під час проведення узагальнення моніторингових досліджень показників життєвої компетентності дітей дошкільного віку.

На виконання Закону України «Про мову» методична робота була спрямована на удосконалення знань з сучасної української мови:

День рідної мови (знайомство з сучасною українською мовою)

День письменності та мови

День слов`янської письменності

Результативність відповідно оцінювалася та виносилася на екран контролю. З метою визначення сформованості мовлення педагогів та правильного звуковимовлення у дітей дошкільного віку постійно проводиться визначення володіння українською мовою.

За результатами діагностичного обстеження до логопедичного пункту було зараховано 30 дітей з вадами мовлення:

ЗНМ ІІ р. – 18 дітей,

ЗНМ ІІІ р. – 12 дітей

В період із січня 2023 року по травень 2023 року з дітьми логопедичного пункту проводилися індивідуальні та групові онлайн-форми навчально-виховної та корекційно-розвивальної роботи відповідно до календарного плану.

На кінець навчального року з 30 дітей зарахованих до логопункту у 7 дітей – виправлені вади мовлення (23%), 9 – зі значним покращенням (30%) із них дві дитини з ООП, 13 дітей середньої групи потребують подальшої логопедичної допомоги, З 17-ти вихованців старшої групи, 16 – випущено до загальноосвітніх шкіл, 1 дитина залишилась за бажанням батьків на другий рік.

З метою створення ефективної системи управління якістю освіти в дошкільному навчальному закладі, комплексної оцінки якості освіти в 2022-2023 н.р., проводився освітній моніторинг рівня знань та досягнень дітей.

Загальний рівень сформованості компетентностей дітей середньої групи знаходиться на середньому рівні, слід зазначити, що діти, які регулярно відвідували онлайн заняття та з батьками яких простежувався зворотній зв’язок продемонстрували вищий рівень сформованості компетентностей, ніж ті діти, що за певних причин не відвідували онлайн заняття.

Освітня лінія Кількість дітей, що мають наступні рівні сформованості компетентностей у % відношенні Не обстежено
Високий Середній Низький
1 Особистість дитини 0 45 35 20
2 Дитина в соціумі 20 30 30 20
3 Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі 30 10 40 20
4 Ознайомлення з довкіллям 30 10 40 20
5 Дитина у природному довкіллі 5 40 35 20
6 Мовлення дитини 0 35 45 20
7 Дитина у світі культури 5 55 20 20

З метою успішної готовності дітей до НУШ, ЗДО №5 разом з Марганецьким ліцеєм № 7 була проведена віртуальна екскурсія до школи старшими дошкільниками з метою формування мотиваційної готовності до навчання у школі (січень 2023.). Вчитель школи (Смирна І.Г.) прийняла участь в батьківських зборах та педагогічній раді закладу (в онлайн-форматі).

У 2022-2023 навчальному на основі висновків Марганецького інклюзивно-ресурсного центру в закладі працювала старша інклюзивна група (двоє дітей з ОПП 4 рівня підтримки). Організація інклюзивного навчання у ЗДО здійснювалася за наявності медичних документів відповідно до заяв батьків за висновками МІРЦ. Навчально-виховний процес у групі з інклюзивним навчанням організовувався відповідно до робочого навчального плану ЗДО, плану навчально-виховної роботи вихователя групи, за індивідуальним планом розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг (допомоги) дітям з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до індивідуальної програми розвитку з урахуванням рекомендацій інклюзивно-ресурсного центру. Дефектолог МеньшиковаТ.Є. та психолог Бережна І.М. працювали за цивільно-правовими договорами оплати послуг.

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305, листів Міністерства освіти і науки України від 07.06. 2007 р. № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», від 17.12.2008 р. №1/9-11 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату», за минулий навчальний рік в ЗДО оновлено банк даних про 5-ти річних дітей мікрорайону і визначено форму здобуття ними дошкільної освіти. За запитом батьків 100% дітей старшого дошкільного віку по мікрорайону залучено до дошкільного навчального закладу. Аналізуючи участь дітей у навчанні онлайн можна сказати, що більш активними є діти старшого віку, менш активні діти середнього віку.

Спостерігаючи за активністю дітей можна відзначити, що кількість дітей, які відвідують заняття дистанційно зросла у порівнянні з початком.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, особливо в умовах воєнного часу, вважається взаємодія з сім'єю. Педагогічний колектив дошкільного закладу на протязі року тісно співпрацював з колективом батьків вихованців. Відбувається педагогічний супровід підвищення знань і умінь батьків за допомогою просвітницьких форм роботи.

В умовах сьогодення організація освітнього діяльності з урахуванням безпекової ситуації перейшла на дистанційну, онлайн форми роботи. Батькам стали партнерами педагогічних працівників.

Хочу подякувати своєму колективу і батькам за спільну співпрацю. Ми всі разом йдемо до Перемоги України! Бажаю всім міцного здоров’я, нових творчих злетів під мирним небом України!

Кiлькiсть переглядiв: 18

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.